Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fitnete Rexha - Cu Qush Heret Sabahile

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cu Qush Heret Sabahile".
3. Video është e këngës "Cu Qush Heret Sabahile", por nuk këndohet nga Fitnete Rexha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fitnete Rexha - Cu Qush Heret Sabahile  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Popullore Të Shqipërisë Së Mesme"

Komente

Asnjë Koment

19/10/2009

2009-10-19T19:39:10+00:00O ç'u qush heret sabahile

O ç'u qush heret o sabahile heret fort
O musha durt me trandafile e qaj me lot 2x

O qaj me lot moj bukuri zemrën time ç'ma ke kput
O karafili në saksi dit për dit tuj zbukuru
Aman xhanem aman

O karafili i kuq si gjaku për sevda
O sa më shpejt më zu meraku i shkret mër vlla 2x

O meraku ma i rond si plumbi
Mori zemër katilesh
O rash me fjet moj s'më zu gjumi
Desh më luti menja e kres aman xhanem aman

O bjen dalldysha o n'deg t'ullinit për me fjet
O ju çallgija o ç'i po bini me shum lezet2x

O muhabetin ta bojm bashk askërkushi mos ta dij
O fjala mos t'a dali jasht
Ta dim vetëm un' e ti
Aman xhanem aman


Ky tekst u dërgua nga Klarinetisti
Më Shumë Këngë Nga Fitnete Rexha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet