Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fitnete Rexha - Jeleku Kadife

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeleku Kadife".
3. Video është e këngës "Jeleku Kadife", por nuk këndohet nga Fitnete Rexha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fitnete Rexha - Jeleku Kadife  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Kolazh"

Këngë e albumit:

"Popullore Të Shqipërisë Së Mesme"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1996

1996-11-30T23:00:00+00:00Jelekun kadife
Vishe për, për mu x2

Ti s’e di zemrën time
I mjeri sa të du
Të du aman për ty
Jam djeg e përvlu

I mjeri sa të du
Të du aman për ty
Jam djeg e përvlu

Hajde sy o sy aman aman
Lum lala për ty
Hajde sy o sy aman aman
Qaj lala për ty

Meraku i shkret
Ç'i m’ka zon' x2

Diftohu zemërgjon
Ki mëshirë, dhimsuni
Aman o dhimbsuni
Zemra m’u bo hi

Ki mëshirë, dhimsuni
Aman o dhimbsuni
Zemra m’u bo hi

T’i puth vetllën o me gjith sy aman
Qaj lala për ty
Ma jep vetllën o me gjith sy aman
Qaj lala për ty


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Fitnete Rexha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet