Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Fitnete Rexha - Lule Për Ty Enver  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

15/04/2010

2010-04-15T21:34:04+00:00

Lule t’bukra për Ty Enver
Seq po fryn sot fllad Tetori
ndriqon qielli jon i kaltër
më del kënga nga krahanori
sot për Ty o Gjinokastër
Seq po fryn…
Ej hej hej hej hej ju kam sjell
Ej hej hej nga Tirana për ti mjell
Lule t’bukra plot me er
i kam sjell për Ty Enver.
Lule t’bukra…
Nji tuf lule nga Tirana
Un i mlodha shpi për shpi
me Ty jan dhe zemrat Tona
Ty tu boft dita njimij.
Këto lule që i vadite
për kujtimin ma të shtrenjt
për shtëpin Gjinokastrite
Që t’përkuni s’pari n’djep
Ej hej hej….


Ky tekst u dërgua nga Gjakovari
Më Shumë Këngë Nga Fitnete Rexha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet