Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fitnete Tuda & Don Duli - Kur Buzëqesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  6

Ne zemren time nje lule çeli
Dhe për një çast bota ndryshoi
Në jetën time pranvera erdhi
Kur jam me ty une fluturoj

Nëpër vegime dhe ëndënderrime

Kur buzëqesh
Je si dielli në mëngjes
Në sy buron lumturia
Dhe rrjedh dashuria pafund
Sa shume te dua

Një rreze dielli më përkëdheli
Dhe për një çast mua më zgjoi
Fole e ngrohtë është shtëpia
dhe me jep krahë të fluturoj.

Nëpër vegime dhe ëndërrime,

Kur buzëqesh
Je si dielli në mëngjes,
Në sy buron lumturia e rrjedh dashuria pafund,
sa shume te dua unë.


Ky tekst u dërgua nga  Llambro1994

Fitnete Tuda & Don Duli - Kur Buzëqesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Buzëqesh".
3. Video është e këngës "Kur Buzëqesh", por nuk këndohet nga Fitnete Tuda & Don Duli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fitnete Tuda:


Komente 0