Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Fitoos - Pse

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse".
3. Video është e këngës "Pse", por nuk këndohet nga Fitoos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fitoos - Pse  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

05/07/2013

2013-07-05T17:29:15+00:00A tkujtohen dit tona , e tmirat qe i ke kalu
Sot ti je ni njeri tjeter , tmirav shkelum ju ke mshu
Sa her me ty jom bo i mir , besom i kom ra pishmon
Ti mu sum meriton , se ti tmiren se vlerson
Kom dasht ty me tu afru , ndjenjat kurr smi ke kuptu
Kurr me sy mo mo ski me mpa , qa ke hup ki me kuptu
Se ti ke lyp ma tmir , po sdi ma tmir ti a ki gjet
Tkom dasht me kejt zemren , me ty e kom dasht ni jet
Kom dasht qdo hap me ty me bo , bashk me kon dej npafundsi
Deshira plot me ty kom pas , kom dasht me ty me pas fmi
Thjesht kom dasht qe ti me kon , gruja jem per ton jeten
Me ty gjithmon me nda , edhe tmiren edhe tkeqen
Femen tjeter je kon , femen tjeter tash je bo
Ndryshe je kon perpara , tash spo tnjoh mo jo
Gabimin qe e ki bo , kurr perjet ska me ta fal
Ki me lyp me kthy kohen , lot e tu nuk kan mu nal.

Nuk e di pse
Pse ti ke shku
Nuk e di pse
Pse mke harru
Se kuptoj pse
Pse ke ndryshu
Kur shum fjal
Ti mi ke premtu.

Per ty mo sjom i njejti , tash une kom ndrru
Vepren qe e veprove , e bone mir pa menu
Teper von e kom kuptu , qe ndjenja kurr spaske pas
Injoranca tlen vet , e tmirat kan me tperplas
Shum vjet kan me kalu , e per mu ki me pas mall
At'her kur nihesh pa fuqi , ski forc me mpa perball
Nese sot kerkon falje , dije falje nuk ka
Sot po don prap mu bashku , e dje vet deshte mu nda
Fjal t'ron um pate thon , at dit tzymt kur ti ike
Ta kom fal kejt rinin , po ty tpaskna pas armike
Jom kon veq i joti , e tjera skom pa me sy
Tkom besu me plot bindje , e plotsisht um ke zhgenjy
Ske dit me vlersu tmiren , mke pas qdo dit besnik
Sot je ngul ndikon tjeter , qe pi teje tash po ik
Kur tjetri ka me tdeshpru , qa ke hup ki me kuptu
Se ai tka dasht per pak dit , un skom pushu tu t'thon tdu.


Më Shumë Këngë Nga Fitoos:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet