Fjolla Gashi
Fjolla Gashi
Fjolla Gashi
  • Vendlindja:
  • Prizren
  • Jeton në
  • Prishtinë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Fjolla Gashi është këngëtare e njohur. Ajo ka lindur dhe e rritur vjen nga qyteti i Therandes/Suhareke. Fillet e muzikes i kishte qe nga shkolla fillore e deri me tani sic e shohim me shume vullnet ne profesionin qe ka. I pelqen thjeshtesia dhe per muziken ajo thot qe e ben me shum knaqesi dhe se e adhurone shume. Me pak fjale ajo thot qe muzika eshte frymezimi i saj dhe se nuk do te ndalet asnjehere. Ne vitin 2006/2007 ishte soliste e grupit Hana Band me kengen 'Dit pas dite'.

Në Shtator 2009, Fjolla Gashi & Denik Prizreni marrin pjesë në Zambaku I Prizrenit 2009 me këngën "Dritë E Syve Te Mi".

Më datë 29 Prill 2015, Fjolla Gashi publikon videoklipin "Askend Tjeter". Me këtë këngë, Fjolla Gashi merr pjesë në Prizreni Music Fest 2015 në vitin 2015.

Më datë 9 Nëntor 2015, Qendra publikojnë videoklipin "Ti Je", në bashkëpunim me Fjolla Gashi & Agush Idrizi.

Më datë 15 Shkurt 2016, Fjolla Gashi publikon videoklipin "Moj Shqiperi".

Më datë 26 Shkurt 2017, Fjolla Gashi publikon videoklipin "Kthema Zot".

Më datë 8 Gusht 2022, Fjolla Gashi publikon videoklipin "Vijm Prej Diaspores". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Xheni Meçe, ndërsa tekstin e shkroi Daut Burrniku. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

Më datë 18 Maj 2023, Fjolla Gashi publikon videoklipin "Lumja Une Ku Erdha Nuse". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Besnik Zikolli. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

Më datë 25 Qershor 2023, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Nusja Jon E Bukur", në bashkëpunim me Fjolla Gashin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0