Tema: Poezi Për Natyrën

Flutura

Dy palë krahë
Me shumë ngjyra
Moj flutur
Je ma e mira

Fluturon e lirë
Në qiellin e kaltër
Mbi ylber
Me shumë ngjyra
Dhe prap je ma e mira

- poezi nga Fjoralba Sopjani


- Poezia u dërgua nga Fjoralba Sopjani -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  14Më shumë nga Fjoralba Sopjani