Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flaka Krelani - Enderr  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 7

Komente

Asnjë Koment

23/05/2010

2010-05-22T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Enderr" kënduar nga Flaka Krelani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Flaka Krelani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Erik Lloshi - Enderr

Cdo nat ne enderr
takoja une dashinin
e kur me bente
ledha posht shtepis
Me ka mar malli
moj ti se di sa shum
por per dreq ste gjej askund
Prezenca jote
brenda meje mungon shum
me drridhen gjunjet
spo shoh me i mjeri une
Me thuaj shoke
cfare te bej une
Sa net po bej
pa gjume i mjeri une
Ref... Ajo me donte
me kerkonte pa kufi
me perqafonte ledhatonte si femij
me ka mar malli
me ka mar malli
ta mar ne krah
tkem ndjenj ne tjemi dy
Me syt e saj
shikoja boten si femij
ajo afrohej dhe me thonte
te kam shpirt
me ka mar malli
me ka mar malli
mka mar malli
dhe per syt e saj
plote drite

Olta Selimi - Enderr

Sonte Ne Natë të errët të kujtoj
i trazoj endrrat te ketij qyteti
te qytetit ku jam
a m'beson
unë i thërras në argëtim

Enderr, o Enderr
dëshiren ti qoja asaj
dhe thuaj më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Sonte Ne Natë të errët të kujtoj
i trazoj un endrrat te ketij qyteti
te qytetit ku jamë am beson
unë i thërras në argëtim

Ndonëse Jam ndjerë i vetmuar
ne atdhe kam deshirë për të takuar
a m'beson a m'beson
Une Te Therras ne argetim

Enderr, o Enderr
dëshiren ti qoja asaj
dhe thuaj më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

E Dashur Këtu Jam i Vetmuar në qytet te huaj larg prej teje
larg prej deshires por zemrat bashkohen pres me mall që të kthehem ne atdhe

Enderr, o Enderr
dëshiren ti qoja asaj
dhe thuaj më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Irena Metalla - Enderr

Hapi syte e me shiko
Kurre nga Endrra mos u zgjo
Neper Endrra jam me TyTyTy
Aty do jemi une dhe TiTiTi 2x

Cdo dite eshte njesoj
Thua eshte loje
Ndryshe thua ndryshe sillesh
Nuk arrij t'kuptoj
Qfare kerkon TiTiTi 2x

Ti me jep fryme te jetoj
Boten me ty ta pushtoj Onana
Sa here mare fryme a me ndjen
Inspirim ti,Infiniti qe s'mbaron 2x

Cdo dite eshte njesoj
Thua eshte loje
Ndryshe thua ndryshe sillesh
Nuk arrij t'kuptoj
Qfare kerkon TiTiTi 2x

ONANA

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Flaka Krelani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet