Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Flaka Krelani - Edhe Sa

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edhe Sa".
3. Video është e këngës "Edhe Sa", por nuk këndohet nga Flaka Krelani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Flaka Krelani - Edhe Sa  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Xperimental"

Komente

Asnjë Koment

26/06/2016

2016-06-26T18:34:37+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Edhe Sa" kënduar nga Flaka Krelani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kida - Edhe Sa

Shishet Dom Perignon edhe Marijuana
Qafa dukat, gishtat diamanta
Lamborgini Urus u kall autostrada
Ku na nxen dita neve sna nxen nata (2x)

Un po t’thom yallah
Kur m’sheh thuj marshallah
O po bre vallah
Cash-i 1 million dollar

Na sheh tu chill-it ne vila
Zeshkane bjondina
Cokollat vanilla
Secila ktu eshte ma e mira
Ca tben lali
Jeta t’tilla

Na she tu pi deri von
Fucked up
Njejt e kena cdo nat-nat
Mos fol shume veq shut up
Veq ti mathi shtiklla
Edhe rrap tap tap tap

Ai po don me thirr une boss-i
Une se thirri per inati
Veq shko shkoj ja zgati
Se ashtu e paska fati

Shishet Dom Perignon edhe Marijuana
Qafa dukat, gishtat diamanta
Lamborgini Urus u kall autostrada
Ku na nxen dita neve sna nxen nata

Un po t’thom yallah
Kur m’sheh thuj marshallah
O po bre vallah
Cash-i 1 million dollar

Veç kallzom edhe sa, sa,sa
Veç kallzom edhe sa, sa,sa
Veç kallzom edhe sa, sa,sa
Veç kallzom edhe sa, sa,sa

Harro sonte sta cojme telefonin
Per c'do dite e ndrrojme lokacionin
Pi shoh loqkat e bllokun ballkonin
Hajde ktu bad bi**h
Edhe rritja pak zonin
RRITJA
Renin mos e prish pasitja
Mos e nal edhe njo qitja
Kush na e prish kercitja-kercitja

Shishet Dom Perignon edhe Marijuana
Qafa dukat, gishtat diamanta
Lamborgini Urus u kall autostrada
Ku na nxen dita neve sna nxen nata

Un po t’thom yallah
Kur m’sheh thuj marshallah
O po bre vallah
Cash-i 1 million dollar

Veç kallzom edhe sa, sa,sa
Veç kallzom edhe sa, sa,sa
Veç kallzom edhe sa, sa,sa
Veç kallzom edhe sa, sa,sa

Uragani - Edhe Sa

UraGani : 0.24-1.14
Nese Folum Per JET
Shqipe Ta Mushi Ni FLET
n'Pergjithsi Shqiptart Kan HEK
Gjith Jon Perballu Me DEK
Gjith Tu Punu
[Tu u Munu Me Mbijetu]
n'Luft Tu Luftu
[Mu Munu Liri Me Pru]
Tash Lufta U Kry Amo Hala s'Kem Perparu
Kta Qa Kan Luftu Nuk Po Kan Ku Me Jetu
Ata Qa Jon Fliju Me Kan Gjall Ishin Pendu
Ishin Pendu Se Per Qishtu Nuk Kan Luftu
t'Korruptum "NA HARRUN" t'Pa Shkollum
U Munum "LIRI PRUM" Na Harrun
Ata t'Jashtit Pare Qun s'Di Ka Shkun
e Luftëtari Shum Po Vun Se Pa Pun
Xhamadani Vija Vija Shtetin Pe Udheheqe MAFiA
Dikur Na Vrajke Serbia Tash Po Vrahen Per Karrikaa
E Ma e Keqja Osht Qe Na Tetan Pe Dinaaa
Te Tan Pe Dina Rrenen e Njejt Pe Perbijnaa [q'Do Dit]

Refreni: 1.14-1.38
Haver Mshelma Qat Der
Po Du Zanin Me Shterr
Po Du Me Dek Me Nder
n'Kit Jetë Kurgjo Nuk Kish Vleeer...
Se Ky Popull Kurr Driten Nuk Ko Me Pa
Se Kta Pe Thojkan Mir Po Keq Jon Tu e Ba x2

UraGani : 1.38-2.27
Kogja Zor Me Perparu
Se Kogja Shum Kena Sharru
Shum Gjynahet Na Kan Mlu
E Zor e Kena Me t'Fillu...
Nau Perzi Gjaku, Me Alkohol
Baba e Qon Djalin n'Shkoll
e i Kthehet n'Arkivol
Droga Pihet Si Cigare
Shteti Hiq Nuk e Ka Gajle
Kerkush Nuk Po Mun Bon Pare
Se Tetan Po Dhajn Me Fajde
Kqyre Qaj Politikani
E Flliqi Emrin Dardani
Per Veti Miljona Bani
Tash Don Me Na Nal Ezanin
Shumica Folin Me t'Nime
Musliman Jom Tetan Dine
Tash Po Folim Pa Idhnime
Europa s'Don Kopijime
Kurgjo Nuk Ka Ndodh
Hala Qa Ko Me Ndodh
Kurgjo Nuk Jena Lodh
Hala Qa Kem Mu Lodh
n'Pejë Ndodhi Tragjedia
Midis Rruge Gjuhet Thmia
ALL-LLAH RUMI MENT E MIA
Qishtu Su Kan Shqiptaria
n'Pejë Ndodhi Tragjedia
Midis Rruge Gjuhet Thmia...
O ALL-LLAH t'LUTNA RUMI MENT E MIA

Refreni: 2.27-2.51
Haver Mshelma Qat Der
Po Du Zanin Me Shterr
Po Du Me Dek Me Nder
n'Kit Jetë Kurgjo Nuk Kish Vleeer...
Se Ky Popull Kurr Driten Nuk Ko Me Pa
Se Kta Pe Thojkan Mir Po Keq Jon Tu e Ba x2

Refreni: 3.27-...
Haver Mshelma Qat Der
Po Du Zanin Me Shterr
Po Du Me Dek Me Nder
n'Kit Jetë Kurgjo Nuk Kish Vler...
Se Ky Popull Kurr Driten Nuk Ko Me Pa
Se Kta Pe Thojkan Mir Po Keq Jon Tu e Ba x2

Mergim Highzeri - Edhe Sa

Edhe sa net metum keq
Per me pas ni dit t’mir
Edhe sa me ma kthy shpinen
Per me pas ni lumturi
Edhe sa me majt ket mllef
Nashta ton jeten mes vet
Nuk po shoh ktu realitet
E verteta gjithmon vret
Edhe sa me majt n’lkur
Per ty veten e kom hup
Ta kom fal dashnin me zemer
Ta kom lshu veten n’dy durt
Ti ke ik
A thu?
Ndodh najher me tu kujtu
E kom faktin n’dy dur
Vet pa ty tash duhet me shku
Koha thojn i sheron plagt
Amo koha iki krejt
E maj kohen si kujtim
Edhe plagt i sheroj vet
Nese ni dit t’kthehen ndjenjat
Un per ty gjith jom i dekt
Nuk jom n’’venin ku jom kon
Prap perr ty nina shum keq
Pom thojn ndjenja shum e ftoft
Edhe zemra plot me lot
Pse jeta me kurthe
Po ti mer ata qe s’don
Ti
S’jena me yjet n’qjell
Si dikur qe kena vlejt
Permi leter po qes shkronja
Po tingllojn
Si
T.H.C

Po eci rruges vet
Ti m’ke met si ni portret
Spo muna me t’harru
Se dikur jom kon komplet
E tash premtimet shkeli gjuj
Si ni guri n’det
Mos e kthe kryt mrapa
Me tu kujtu dhimbjet
Aj ka pare me thas
Zemer ty sod krejt ti blen
Po dashnin e vertet
Jo te ti aj nuk e gjen
Jo te ti
Aj se ndjen
E tash t’mungojn perqafimet
Tash je met vet
E t’kujtohen krejt kujtimet
Kur visha naten von
Tash spo qan po koha s’kthehet
Ora po kalon
E aj me tjetren defrehet
Kur i mbyll syt e qan
E perjeton qysh zemra thehet
Tash nuk t’kryn pun as parja
Edhe nese dehesh
Deshesh me to
Amo nuk ki kurfar ndjenje
A t’mungojn fjalt kur thojshe
Mos shko
Edhe ksaj here

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Flaka Krelani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet