Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flamur Plakaj

Flamur Plakaj
  • Vendlindja:
  • Nekovc (Drenas) 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Dhjetor 1999
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Flamur Plakaj është këngëtar i njohur. Flamur Plakiqi filloi te kendoje qysh i vogel kur ishte 6 vjeq. Ai për herë të parë doli në skenë në vitin 2009 më këngën “nFestival m’thirri Drenica”. Ai mori pjese ne shume festivale dhe u shperblye ne shume festivale. Disa festivale qe aj mori pjes dhe u shperblye: Fusharrez(2011) Me SHKA "SHOTE GALICA" Nga Drenasi (Vendi i 2), Skenderaj (2011) (Vendi i 2) Istog (2012) (Vendi i 3 dhe qmimi i publikut),Festivali i shkollave komunale Drenas (Solisti më me prespektivë dhe Dueti më i dalluar me Pëllumb Gashin), Bajram Curr (2018) Këngetari më i mirë, Tiranë (Vendi i parë i Instrumentit me Ansamblin KOMORANI ) e shumë e shumë qmime tjera me Ansamblin Shote Galica.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0