A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Flora Gashi - Mashalla Mashalla


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1992

1992-12-01T00:00:00

Song from the album:

"U Mashtrova"

Song from the album:

"Mashalla, Mashalla"It's a long time that we try finding the lyrics to "Mashalla Mashalla" sung by Flora Gashi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Vajza Kosovare - Mashalla Mashalla

mashalla mashalla
lulija erth te na
mashalla mashalla
lulije erth te na

lulija e la nanen ja ka dhan vllaut dor fjalen
lulija e la nanen ja ka dhan
vllaut dor fjalen

ja dha fjalen me deshir
nana ime lamtumir
ja dha fjalen me deshir
nana ime lamtumir

lamtumir se une shkova boll kendisa boll punova
lamtumir se une shkova boll
kendisa boll punova

boll kendisa lula pembe
e valla oj nana jeme
boll kendisa lula pembe
e valla oj nana jeme

lulija i la shoqet
se te na ma mir poj duket
lulija i la shoqet
se te na ma mir poj duket

lamtumir shoqet emija
se me mashtroj dashurija
lamtumir shoqet e mija
se me mashtroj dashurija

Shkurtja Shyhreti Remzia - Mashalla Mashalla

Hani pini e defreni
Por asnjoni mos kerceni
Rradhen cifti tash e ka
Mashalla mashalla

Lule te bardha lule te kuqe
Po kercen dhandri me nuse
Dielli ne valle paska ra
Mashalla mashalla

Lule te bardhe lule te kuqe
Po kercen dhandri me nuse
Dielli ne valle paska ra
Mashalla mashalla

Nane e babe rrin e veshtrojne
Prej gezimit syte lotojne
Me jep Zot dy sy me i pa
Mashalla mashalla

Lule te bardha lule te kuqe
Po kercen dhandri me nuse
Dielli ne valle paska ra
Mashalla mashalla

Lule te bardha lule te kuqe
Po kercen dhandri me nuse
Dielli ne valle paska ra
Mashalla mashalla

Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi - Mashalla Mashalla

BESIMI
Mashallah mashallah
knohet kongame sevda
mahsllah mashallah
sikur nusja jon nuk ka (2x)

kqyrni kqyrni nusen tone
bashk me dhandrin po vallzon
sonte konga le t'ja nis
sa ska cel e lumja dit (2X)

Mashallah mashallah
knohet kongame sevda
mahsllah mashallah
sikur nusja jon nuk ka (2x)

KUMRIJA
Mashallah mashallah
knohet kongame sevda
mahsllah mashallah
sikur nusja jon nuk ka (2x)

edhe motrat lum po bajn
rreth erreth nuses i shkojn
per hajr te koft o vllau jone
ishalla per jet e gzon (2x)

Mashallah mashallah
knohet kongame sevda
mahsllah mashallah
sikur nusja jon nuk ka (2x)
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019