A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Flora Gashi - Une Dhe Ti


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

Song from the album:

"U Mashtrova"


Pse keshtu na me u nda
njani tjetrin pse me sha
fjala e keqe mbahet mend
dashuris nuk i len vend

Pse keshtu na me u nda
njani tjetrin pse me sha
fjala e keqe mbahet mend
dashuris nuk i len vend

Une dhe ti une dhe ti
nuk lam vend per dashuri
sa tka qiell e sa tka tok
une dhe ti ma sjem as shok

Une dhe ti ti dhe une
dashuris i kem dhan fun
sa tka qiell e sa tka tok
une dhe ti ma sjem as shok

Shum faj ti e pak faj une
dashuria mori fun
lotet rrjedhin sikur lum
me ke dasht e tkam dasht shum

Shum faj ti e pak faj une
dashuria mori fun
lotet rrjedhin sikur lum
me ke dasht e tkam dasht shum

O une dhe ti une dhe ti
nuk lam vend per dashuri
sa tka qiell e sa tka tok
une dhe ti ma sjem as shok

une dhe ti ti dhe une
dashuria mori fun
sa tka qiell e sa tka tok
une dhe ti ma sjem as shok


Lyrics submited by Estrella
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019