Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flora Gashi - Lumja Nana Lumja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

21/06/2012

2012-06-21T17:55:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lumja Nana Lumja" kënduar nga Flora Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Flora Gashi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Duli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Lumja nana lumja, shume vjet te kam prit,
me mund e gazep bije moje te kam rrite
kurr se prisha zemren kurre s'kam ba sefa
sh'ka a kan mae mira per cike e kam da
sh'ka a kan mae mire per cike e kam da.

M'sit po vinë te dera
po vin rend me muj
tash poe di moj bija e nanes
se je e derës huj. (2)

N'daç meu merzit
n'daç gajle me bajt
kur pi vika dita
s'po di vetë kat n'daje. (2)

Bashkë me drite si molla
e si lulja n'rrem
Sa shpejt çikë u rrite
kurr se bana n'men.

Me e percjell sot çiken
koka kan ba ran
kërkush sun pe zika
bije moj venin tan. (2)Më Shumë Këngë Nga Flora Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet