Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flora Gashi - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

ka shum vjet qe jam permallu
qe mke lanmolla me pru

2x
pse bre djal shkove ngurbet
ma shkatrron mua ket jet

REF 2x:
po ta disha ne fillim
se dashuria do tket mbarim
kshtu ma beri gurbetqari
ecma rrugen tvajtoj malin

kur e dishe ne ket jet
me mu ske desht me qu jet

2x
ne fillim pse sthe ste dua
i bisha rruges ka me shkuar

REF 4x:
po ta disha ne fillim
se dashuria do tket mbarim
kshtu ma beri gurbetqari
ecma rrugen tvajtoj malin


Ky tekst u dërgua nga  arjanaFlora Gashi
Publikimi: 01/12/1992


Flora Gashi - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Flora Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Flora Gashi:


Komente 0