A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Flora Gashi - Sille Sille


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Song from the album:

"A T'kujtohem Dashuri"


Dridhe belin dridhe dridhe
Se kjo kenga osht per ty
Se pa ty moj bukuroshe
Edhe vallja ska jeshihe

Floket kaqurrela
Faqet kuq si molla
Qysh e sjell shamine moj
Me gishta te holla

x2
Sille sille dridhe dridhe
Kce me ritem mos u nal
Lum per nanen qe tka rrit moj
Shyqyr zoti qe tka fal

Luj me dur e luj me zemer
Se krejt syte i kan te ti
Here ne mes e here ne valle
Sikur ti nuk lun asnje

Floket kaqurrela
Faqet kuq si molla
Qysh e dridhe shamine moj
Me gishta te holla

x5
Sille sille dridhe dridhe
Kce me ritem mos u nal
Lum per nanen qe tka rrit moj
Shyqyr zoti qe tka fal

Sille sille dridhe dridhe


Lyrics submited by  Ado2011
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019