A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Flora Gashi - Pasunija Shkon E Vjen


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2012

2012-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Sy Jeshili"


Ç'esht kjo jet me plot deshira
Dikush don me pas shum lira
Tjetri don me pas shum pare
Dikush s'ka as buk me ngrane

Ref...x2
Mos harroni njerez te mir
Vllau vllaun mos me kqyr
Pasunija shkon e vjen
N'boten tjeter asgje s'merr

E kam shpijen n'kater kate
Tjetri thot une kam pallate
Aj qe s'ka po rrin i strukur
Ah po thot rruga me ka humbur

Ref...x2
Mos harroni njerez te mir
Vllau vllaun mos me kqyr
Pasunija shkon e vjen
N'boten tjeter asgje s'merr

Sot ket keng kur po e knoj
Fmijt e varfur i kujtoj
Zemra veç sa s'don me m'plas
Disa shum kan disa mos me pas

Ref...x2
Mos harroni njerez te mir
Vllau vllaun mos me kqyr
Pasunija shkon e vjen
N'boten tjeter asgje s'merr

...


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019