Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flora Gashi - Ismet Kodra Dhe Bashkim Kabashi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Trojet Shqiptare"

Komente

Asnjë Koment

30/05/2013

2013-05-30T15:07:34+00:00n"male t"sharit reth therandes
krisi pushka anemban
po ju knojm dy shqipev t"kombit
per ket tok jeten kan dhan eeee
si shqiponja hidhen shpatit
kur i thiri nan kosova
vjen si shqipe Bashkim Kabashi
e vjen trimi Ismet Kodra aaaa

ore vllau jemmmm or vllaaaaaa
ni lot i motres drit ka me tu baaaa
ore vllau jemmmm or vllaaaaaa
ni lot i motres drit ka me tu baaaa

loton buna e loton vjosa
qka po qan ai drini zi
sdojn me i pa murin kosoves
por e dojn veq nje shipniiii
amaneti i deshmorve
prej pashtrikut n"shal t"bajgores
me ju knu kang n"tel t"lahutes
krejt deshmorve te nan kosovesss

ore vllau jemmmm or vllaaaaaa
ni lot i motres drit ka me tu baaaa
ore vllau jemmmm or vllaaaaaa
ni lot i motres drit ka me tu baaaa

ore vllau jemmmm or vllaaaaaa
ni lot i motres drit ka me tu baaaa
ore vllau jemmmm or vllaaaaaa
ni lot i motres drit ka me tu baaaa


Ky tekst u dërgua nga Gzim Rrahmani
Më Shumë Këngë Nga Flora Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet