A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Flora Gashi - Pavarsia


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/11/2012

2012-11-21T21:49:48

Song from the album:

"Trojet Shqiptare"It's a long time that we try finding the lyrics to "Pavarsia" sung by Flora Gashi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Flora Gashi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Cliqme - Pavarsia

Kejt shqiptarët bashkë
Me plis mbi kokë festojna
Flamuri me 6 ylla
Shqiponja është e jona
20 vite ma heret për Kosovë dëgjova
Tash 11 vite n'pavarsi jetojna
Bac u kry
Ju luftuat për këtë liri
E dhat jetën për rini
E Kosovën e bot me u ni (shqipee)
Tash na duhen vizat Me shku jasht
mu pa me nipat
Mu perqafu për t’mira
Mu bo bashkë krejt shqiptaria
Prej Hasan Prishtinës
Deri në Isë Boletin
Jena shqipet krejt me plis
Prej Prekazit deri në Paris
Një rrugë e një qëllim
Një gjakë është për një komb
E flamuri me shqiponjë
Nalt me dron mbi stadium
Po na she Rugova e Ismail Qemajli
Jena bo krejt bashkë për me mbrojt vatanin
Se besa ende vlen është fjala e shqiptarit
Urime pavarsinë Heroi Adem Jashari

Vaxi & Bleon Zeqiri - Pavarsia

une qo dit te pres ty me gezim e lot qdo shqiptar feston kit dat dikush afer dikush larg
edhe pse jam ne mergim zemer e kom vend tim bab e na i kom shqiptar jam krenar jam kosovar

oj moj kosove nene jone po rritem per gjithmon pavarsia ska renesi se ku je lind ska rensi se ku jeton me rensi mos me harru asnjeher kosoven
gjyshi
mua me ka thene tash kur isha ne prishtin mos i harro keto fjal je shqiptar je gjaku im oj kosove nena jone po rritem per gjithmon
pavarsia

Fatmir Hoxha - Pavarsia

Rrezon dielli mbi Kosove
Larg po ndihet nje tupan
Po stolis Kosova Nane
ME flamurin Ane e mban
Feston nana me lot gezimi
Gjaku i djalit s'i shkoj kot
Ju gzu zemra e jetimit
Pavarsine e gzojm N'kosove!

REF2.Nzemer kem nje flake
Qe nuk shuhet per atdhe
Per Kosove Per Shqipni
Hallall gjakun qe kem derdh

Te festojm o shqiptar
Para botes kem nje emer
Nje shqiponje e ka flamuri
Nje Kosove e kemi n'zemer
E te ndihet zani larg
Kudo Nbote ku ka shqiptar
Po festojme lindjen e re
Le ta dije nje bote e mbar

REF2

Se kjo rruge ishte e gjate
Qe dha vaj e shum lot
Pavarsin o e fituam
Begati o per deshmor
GJakun kurre mos ta harrojm
Qe ju shkoj trimav t'liris
Kenga kurr sdo te pushoje
Sa tjem gjak i Dardanis

REF2
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019