A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Flora Gashi, Ymer Bajrami & Lendita Selimi - Kalle, Kalle


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/07/2014

2014-07-25T20:06:00

See Also

Ymer Bajrami

See Also

Lendita Selimi

Song from the album:

"Ah Dashni"It's a long time that we try finding the lyrics to "Kalle, Kalle" sung by Flora Gashi, Ymer Bajrami & Lendita Selimi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Flora Gashi, Ymer Bajrami & Lendita Selimi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Meda. We wish that's the lyrics you are looking for:

Ne qdo vend ku un kendoj
krejt rinin n'kam i qoj
her ne Zvicer Gjermani
gjithmon knoj veq per dashni

ref:

Kalle kalle moj rini
po knojm kang per dashni
luni valle pa pushu
kanga jon ska meu harru

Kalle kalle moj rini
po knojm kang per dashni
luni valle pa pushu
kanga jon ska meu harru

Ne qdo vend ku un kendoj
Atmosferen pesh e qoj
her n'tiran e her n'Prishtin
gjithmon knoj veq per dashni

ref:

Kalle kalle moj rini
po knojm kang per dashni
luni valle pa pushu
kanga jon ska meu harru

Kalle kalle moj rini
po knojm kang per dashni
luni valle pa pushu
kanga jon ska meu harru

ref:]

Kalle kalle moj rini
po knojm kang per dashni
luni valle pa pushu
kanga jon ska meu harru

Kalle kalle moj rini
po knojm kang per dashni
luni valle pa pushu
kanga jon ska meu harrumore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019