A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Flora Gashi - Folklori


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/12/2015

2015-12-10T19:00:01

O gjamë po vjen por nga lugina
e jan mbushë malet me trima o hej
vjenë orteku e vjen rrebeshi
n’luftë ka hy komandant Lleshi o hej

Janë Presheva me malsi,
janë Medvegja plot trimni
Bujanovci e krejt lugina
O djemt si rrfeja e si vetima
o si vetima

O s’mund t’i nalsh gjuhë e flamur
ktu flet shqip taka me gure o hej
s’trrim ner kamë se s’na mbanë neri
kshtu na msoj Idriz Seferi o hej

Dhe unë jam Kosovë e vjetër
jemë shqiptar e s’bahem tjetër
lemë te qetë se po t’nxan sherri
o se ngjallet Isa e Idriz Seferi
Idriz Seferi

O q’far ka mali pse i del tymi
kan mrri djemt nga Dukagjini o hej
s’kthehen mas s’u trembet syni
kshtu i msoj Skelzen Haradini o hej

Aty ku vlon gjaku i shqiptarit
si n’Kosov as si tremben zjarrit
amanet e kemë prej t’parit
o amanet prej Adem Jasharit
Adem Jasharit

O kush i pari e qau fortunen
mori pushken e me ndal dhunen o hej
plot fishek gjerdanin e veshi
trim i rrallë komandant Lleshi o hej

N’luftë s’u thy se ish drangu
as ni her nuk u ligshtu
tmerr armikut i pat shti
o por na e vranë ne pabesi
ne pa pabesi e

Dita qe ti jetë ke nrru
n’pavdeksi po u shenu
Komandant n’luftë e n’prita
o yll qe nuk i shuhet drita
s’i shuhet drita.


Lyrics submited by  verimblakaj
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019