Më mbaj mend (për 1 muaj)


Flora Gashi - Xhane

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhane".
3. Video është e këngës "Xhane", por nuk këndohet nga Flora Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Flora Gashi - Xhane  (Feat. Mc Qoppa)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

Teksti:

Mc Qoppa

Orkestrimi:

Arben Bytyqi

Video Produksioni:

XL Films

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Mc Qoppa

11/07/2016

2016-07-11T09:05:30+00:00[MC Qoppa:]
OK...
Ekom pas 1 xhane
1 Xhane pa behone
Qaq shumë e pata deshtë
me to kom pas bo plane
Xhone moj shejtane
S'ke kallzu që je e nxonme
Edhe ike pa m'thon chiao
Plaq moj virone
A e din sa pata vujtë
Kur ti m'the jam e tjetërkujt
Qata s'po du me shujtë
E ty zoti hiq mos t'rujtë
Ke pas me ndrru si n'prralla
Për ty venin krejt e kalla
Prej ditës që m'ke ik
E Ka marrë vesh krejt mahalla
Po pi moj xhan për ty
ka 2-3 orë n'dite
Isha kon shumë i pafat
dashninë ti ma gërdite
Eja xhan aman mahalla
s'ka shyhret pa ty
M'kujtohet dita e parë
kur t'pyta kom me ta pëlty

[Ref. 2x:]
Xhane xhane xhane
Ty të kam për malle
Un për ty mendoj
Jo nuk të harroj
Ah moj xhane moj

Eja ti moj xhane
Po t'pres në mahalle
Ftyra jote ëmbël
Si lulja me halle
Moj e bukra xhane

[MC Qoppa:]
OK...
E Tash mo s'po t'du
E Du nji t'diasporës
Ajo m'tha Bonbon
si ai hiti
motrës Norës
Ajo kish pare plotë
+ e liberalizune
Ajo kalla për mu ik
ti dashni e dështume
Tash kur ta ngon këtë sen
Ki me lyp prapë me u kthy
Xhane tash është vonë
se kredit kom hi për ty
Kredit deri n'fyt
argjend mi plaqe sytë
Se nime kom shumë kontrata
e s'jena mo na 2të
S'jom mo ai
që m'preke tu thaftë dora
Ngoje tash qysh knoj
un edhe Flora
Tjetra po m'don
hey un e mora
Del pi baustelles
MC Qoppë Diaspora

[Flora:]
Vallzoni o shok e ju miqtë e mi
Hajde i mbushim gotat e ngrehim dolli
Gëzuar shokt e mi
Vallzoni o shok e ju miqtë e mi
Hajde i mbushim gotat e ngrehin dolli
Për t'mirë shokt e mi

Eja ti moj xhane
Po t'pres në mahalle
Ftyra jote ëmbël
Si lulja me halle
Moj e bukra xhane

[Ref. 2x:]
Xhane xhane xhane
Ty të kam për malle
Un për ty mendoj
Jo nuk të harroj
Ah moj xhane moj

Eja ti moj xhane
Po t'pres në mahalle
Ftyra jote ëmbël
Si lulja me halle
Moj e bukra xhane


Ky tekst u dërgua nga  ismeti19
Më Shumë Këngë Nga Flora Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet