Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Flora Gashi & Valon Berisha - Te Dua, Te Dua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00

Më Shumë Nga

Valon Berisha

Këngë e albumit:

"Knaquni Ne Dasem"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Dua, Te Dua" kënduar nga Flora Gashi & Valon Berisha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Flora Gashi & Valon Berisha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Yll Demaj - Te Dua, Te Dua

[Ylli:]
paska vesh moj paska vesh oj ryva
fustan oj ryva fustaneeeeee
marshalla moj marshalla
epo i bika taman po
bika taman

[Ryva:]
paska dal e paska dal o lulija
n'oborr e lulija n'oborr

[Adelina:]
marshalla ej marshalla me
belin eholl me belin e holl

[Ylli:]
te dua te dua je per mua je
si diellio qe ndriqon leri
leri nazet nazet e tua a me
dona nuk me don jasha
adelina adelina jasha
adelina adelina jasha
adelina a me don a nuk
me don

[Ryva:]
te dua te dua je epr mua je si
si dielli qe ndriqon leri leri
nazet nazet e tua a me don a nuk
me don

[Adelina:]
te dua te dua je per mua je si
ylli qe ndriqon leri leri nazet
nzaet etu a me don a nuk me don

[Ylli:]
lindi simpati filloj dashurija
mendova se krejt esht n'rregull
filloj xhelozia
(thuaj o shpir
a mos tkom merzit sdu met pa me
tjeter se te du un teper 2x)

[Ryva:]
ne oret e vona n'telefon pot
thirri du me dit ku je oj zemer
se sme mbyllet syri

[Adelina:]
ne oret e vona n'telefon pot
pot thirri du me dit ku je je oj
zemer se sme mbyllet syri

[Ryva:]
thuaj o shpirt a mos tkom merzit
sdu met pa me tjeter se te du un
teper

[Adelina:]
thuaj o shpirt a mos tkom merzit
su met pa me theter se te du un
teper

[Ylli, Ryva & Adelina:]
e bojna bojna tekila parti e zgjedhim gocen cila esht gati e bojna
bojna parti te kila e zgjedhim gocen e
hajde cila aesht gati

[Ylli, Ryva & Adelina:]
e bojna bojna parti te kila
ezgjedhim gocen cila esht
ma e mira (2x)

Agron Ahmeti & Shqipe Krivenjeva - Te Dua, Te Dua

Shqipja
Ta kam fal i dashur jeten ne rini.
Ta kam fal i dashur jeten ne rini.
Shpejt ti u largove, si te jetoj pa ty.
Shpejt ti u largove, si te jetoj pa ty.

Te dua, te dua sdo te harroj per jet.
Te dua, te dua sdo te harroj per jet.
Ti fala te gjitha dhe prap mbeta vet.
Ti fala te gjitha dhe prap mbeta vet.

Agroni
Ta kam fal e dashur jeten ne rini.
Ta kam fal e dashur jeten ne rini.
Krejt ti i harrove me le ne vetmi.
Krejt ti i harrove me le ne vetmi.

Te dua, te dua sdo te harroj per jet.
Te dua, te dua sdo te harroj per jet.
Tashe vetja pa ty me duket i shkret.
Tashe vetja pa ty me duket i shkret.

Xheki - Te Dua, Te Dua

dy zemra tona njera tjetren
e thrrasin, shikimet tona
me shum se fjalet flasiiiiin,
sa ti dua ata sy, sa i lumtun jam me tyyyyyyyy,

te dua te dua ti zemren ma ngroh, veten nuk e dua kur ty nuk te shoooh,
te dua te dua ti zemren ma ngroh veten nuk e dua kur ty nuk te shooooooh

dy zemra tona njera tjetren
e thrrasiiiiin, shikimet tona
me shum se fjalet flaaasin
sa ti dua ata sy sa i lumtun jam me tyyyyyyyy

te dua te dua ti zemren ma ngroh, veten nuk e dua kur ty nuk te shoooooh

te dua te dua ti zemren ma ngroh veten nuk e dua kur ty nuk te shooooooooooh

te dua te dua ti zemren ma ngroh veten nuk e dua kur ty nuk te shooooooh

te dua te dua ti zemren ma ngroh veten nuk e dua kur ty nuk te shoooooooooh

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Flora Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet