Më mbaj mend (për 1 muaj)


Flora Gashi - Tahir Sinani 2017

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tahir Sinani 2017".
3. Video është e këngës "Tahir Sinani 2017", por nuk këndohet nga Flora Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Flora Gashi - Tahir Sinani 2017  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

09/12/2016

2016-12-09T16:52:52+00:00Kah jan’ tokat tona, kush don me’i harrue,
Bes’lidhjen e t’par’ve, me ia përkujtue,
Trashëgon Tropoja nji gjak t’par’ve t’trollit,
Vjen Tahir Sinani, pasardh’s i Mic Sokolit.

Frymën ideale që ma mish’roi mal’sia,
Bes’ e dituris’, m’i mësoi Shqip’ria,
Do t’i kuror’zojm’ me ushtrin’ çlirimtare,
Me njësitin “Arb’ri”, në Kleçkën legjendare.

Marum istikamet, t’Pashtrikut e t’brigades,
Andrrat për Berishën, o t’ia rrënojm’ Karpates,
Nisim n’rrug’ t’Preshevës nga Molla Iliris’,
Mir’ m’i msoi Tirana, kufijt’ e Shqipëris’.

Nënloke e t’par’ve, o vet’ më keni msue,
Po ua la Rrezartin, o gjak me m’trashëgue,
Shok kam amanetin, me pagu lirin’,
O veç mos me u ndal pushka, pa kris’ në Çamëri.

Shkrepat e Korabit nji gjam’ jan’ t’u e lshue,
Një za i lasht’ i Krujës, o thrret me u bashkue,
Ty t’a falsha jetën, oj Radika Mal’sis’,
M’i rrënjos e gjak k’ta shekuj t’historis’.

Jam Tahir Sinani, o k’shtu më m’soi Tirana,
Kjo tok’ shum’ ka tretur, krajli e sulltana,
Gjer’sa Zoti t’thot’, o k’tu me pas shqiptar,
Do t’prin’ ideali për Bashkimin Komb’tar.
Gjer’sa Zoti t’thot’, o k’tu me pas shqiptar,
Do t’prin’ ideali për Bashkimin Komb’tar.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadani
Më Shumë Këngë Nga Flora Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet