Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flora Gashi - Humbja Babait Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ka ndrishu gjithcka nket jet
Gjysma e shpirtit me ka mbet
Gjysmen tjeter tshpirtit tim
Ma ka mar Babi n’amshim
Gjitha i pata gja sme mbeti
Tgjitha i more o Bab me veti
Shume ke ba per mu n’ket jet
Tash pe di sa borxh t’kam mbet
Gjith prej malli prej merzie
Ngado shkoj Bab tshoh si hije
Por ti ik un te ndjek pas
Pse spergjigjesh kur te thras?
Oh po i lutem tMadhit Zot
Me mi ndal merzin dhe lot
Me me marr atje n’Parajs
Mei pa bashk Baben me Vajz
Se po vdes Bab e ke dit
Mu ke lut mos meu merzit
Tkam premtu qe zdo te qaj
Por premtimin spo ta mbaj
Spo ma vet loti premtimin
Sma duron zemra ngushllimin
Cdo premtim Bab e thej per ty
Oh du me qajt e du meu shfry


Ky tekst u dërgua nga BelkizaFlora Gashi
Renditja: Top 200
Publikimi: 11/12/2020
Teksti: Milaim Islami
Orkestrimi: Shpeta Sound


Flora Gashi - Humbja Babait
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Humbja Babait".
3. Video është e këngës "Humbja Babait", por nuk këndohet nga Flora Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Flora Gashi:


Komente 0