Florent Nushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Florent Nushi është një këngëtar i njohur. Florent Nushi u lind në qytetin e Gjakovës ku kreu dhe shkollën fillore dhe të mesme. Si fëmijë ai shfaqi talent për muzikën dhe mori pjesë në shumë ngjarje kulturore që organizoheshin nga shkolla. Dalja e parë publike e tij ishte në vitin 1984 në festivalin e quajtur “Revyja e muzikë", ku zuri vendin e pare, e keshtu tri vjet me radhe u shperbly me vendin e pare. Pjesmarrja e tije vazhdoi me Zambakun e Prizrenit ku kendoje kenge nga kompozitore ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Dardan Shkreli

Miftar Meta

Leka

Niman Mushkolaj

Shkumbin Kryeziu

Agim Gerguri

Xhevair Akulli

Aziz Dervishi

Alush Hamiti

Hidaver Osmani


Tags: Florent Nushi

Krijo Një Kartolinë