Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shkollën

Shkolla

Si një shtëpi për mua
Si një vatër e dijes
Si lulja me aromë
Ndihem unë në shkollë

Mësojmë matematikë
Gjuhë shqipe e gjeografi
Mësojmë histori
Dhe se si arritëm deri në liri

Mësojmë për të parët tanë
Mësojmë për vatan
Mësojmë edhe për qarqe elektrike
Dhe lidhjen e tyre në mënyrë serike

Paj më dëgjoni mua
Pa shkollë ska shtëpi
Pa shkollë ska dijeni
Dhe pa shkollë ska liri

- poezi nga Florentina Sopjani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  18

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet