Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flori Mumajesi - Dedikuar Nenes (Feat. The Dreams)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  34

Te lutem me perqafo
si femije ti me ledhato.
Dua zemren ta ndjej
nena ime.

Je forca me e madhe qe kam
jam me ty dhe kur s’te kam prane
vetem nuk do jem,
nena ime.

Une jom yll, jom talent
jom i urte, jom i trent
jom i vogel, jom i keq
jom i mire, inteligjent.

Asnjona prej tyne
s’kish me pas rendesi
asnjona si nonat tona,
s’ka ndjeshmeri.

Une e di ti e din
sa ka kjo perparesi
sado te jesh i rritur
per nonen gjithmone do mbetesh femij

Non t`lutna maje veten nuk je vetem
solle jeten te verteten
po e ndjej e po e shkruj ne leter
i vjeter, i ri, ska mosh as gjini
ska ligj as mbreteri
qe barku i nones nuk e ka pas shtepi

(refreni)

Shume kohe rreziqe ne jete i kom kalu
shume mkan thon te du e me kan deshperu
shume here kam mbet me te vetmen dashuri
qe me mban ne jete prej kur isha fmi

Njeriu noiher gabon dhe harron
asnje drroge nuk te sheron si nona kur te don se
Vec ajo e ndjen kur jom keq e kur jom mir se
vec ajo ndjen kur kom meshire e nuk kom deshire
ajo nuk me trradhton ajo cdo mur rrezon
cdo gje qe me ngarkon vetem nona ime ma largon

(refreni 3x)


Ky tekst u dërgua nga BebuthiFlori Mumajesi
Featuring: The Dreams
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/02/2015
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Flori Mumajesi
Orkestrimi: Flori Mumajesi


Flori Mumajesi - Dedikuar Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dedikuar Nenes".
3. Video është e këngës "Dedikuar Nenes", por nuk këndohet nga Flori Mumajesi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Flori Mumajesi:


Komente 0