Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flori - Me Zemer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  639Erdhe papritur sot,
si një rrufe në tokë,
përballë meje qëndron,
s'imagjinoja dot,
të t'mbushen sytë me lot,
të t'përqafoj, më kërkon.

Ku ishe zemër dje,
prapë ndjenja nëse ke,
sa vlen për ty një premtim,
nuk di më çfarë të them,
gjithmonë njësoj të jem,
të fal unë ty çdo gabim.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.

Ti iken edhe vjen,
një pasagjer në tren,
asnjëherë s'do ndryshoj,
pse duhet të jem unë,
për ty diçka më shumë,
në jetë me kë udhëtoj.

Ku ishe zemër dje,
prapë ndjenja nëse ke,
sa vlen për ty një premtim,
nuk di më çfarë të them,
gjithmonë njësoj të jem,
të fal unë ty çdo gabim.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.


Ky tekst u dërgua nga enxhi


Akordet:

Erdhe (Am) papritur sot,
si një (F) rrufe në tokë,
përballë (G) meje qëndron,
(Am) s'imagjinoja dot,
të t'mbushen (F) sytë me lot,
të (G) t'përqafoj, më kërkon.

Ku ishe (Am) zemër dje,
prapë (F) ndjenja nëse ke,
sa vlen për (G) ty një premtim,
nuk di më (Am) çfarë të them,
gjithmonë (F) njësoj të jem,
të fal unë (G) ty çdo gabim.

Se unë ty çdo ditë të (Am) dua,
me vetën e (Dm) vuaj dhe jetoj çdo (G) Moment,
se jetën ma ke (Am) ndryshuar,
me zemër në (Dm) duar unë këtu do të (G) pres.Flori Mumajesi
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/09/2012
Festivali: Zhurma Show 2012
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Flori Mumajesi
Orkestrimi: Flori Mumajesi
Video Produksioni: Pro Video


Flori - Me Zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Zemer".
3. Video është e këngës "Me Zemer", por nuk këndohet nga Flori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

17

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Flori Mumajesi:


Komente 20