Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Flori Mumajesi - Të Dua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

22/05/2018

2018-05-22T13:15:19+00:00

Muzika:

Kledi Bahiti

Teksti:

Aurela Gaçe

Teksti:

Filloreta Raçi (Fifi)
Unë dua të jem
Me ty të jem
Edhe sonte, edhe sonte...
Ma thuaj një fjalë
Sikur dhe një fjalë
Do mjaftonte, vetëm sonte...
Torturë e shpirtit tim
Për ty jap botën
Të fundit frymë për ty
Zemra e mban.

Refreni:
Për ty unë do lëviz
Malet do lëviz
Më mbahet fryma
M'dridhen gjunjët, ti s'e di
Për ty unë do lëviz
Malet do lëviz
Ku t'a gjej forcën
Të t'a them, unë nuk e di...

Sikur të rilindja
Prapë tek ty do vija
Do t'kërkoja, prapë do t'kërkoja...
Me gabimet tua
Kështu siç je të dua
S'do t'kërkoja të t'ndryshoja
Torturë e shpirtit tim
Për ty jap botën
Të fundit frymë për ty
Zemra e mban.

Refreni:
Për ty unë do lëviz
Malet do lëviz
Më mbahet fryma
M'dridhen gjunjët, ti s'e di
Për ty unë do lëviz
Malet do lëviz
Ku t'a gjej forcën
Të t'a them, unë nuk e di...

Ku t'a gjej forcën
Të t'a them, unë nuk e di...
Për ty unë po lëviz
Malet po lëviz
Më mbahet fryma
M'dridhen gjunjët, a e di...
Për ty une po lëviz
Malet po lëviz
Gjithmonë me ty
Në krahët e tu ne përjetësi.

Sikur të rilindja
Prapë tek ty do t'vija..


Më Shumë Këngë Nga Flori Mumajesi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet