Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flori Mumajesi - Plas Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  349

Strofa 1:
A te mungon ty fryma ime
Siç po mungon mu fryma jote
Veten time e perseris
A te mungon fytyra ime
Siç me mungon mua fytyra jote
Dhe veten time perseris

Refreni:
S'kena me u pa mo bashk
Nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas
Nuk kena me u pa mo
S'kena me u pa mo bashk
Nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas
Nuk kemi me u pa mo

Strofa 2:
E perserita prap veten time
Dike si ty, une do kerkoja
Dhe pse e di nuk ka si ti
Dhe beja kot sikur harroja
Keputur gjunjet, ecja vazhdoja
Veten time e perseris

Refreni:
S'kena me u pa mo bashk
Nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas
Nuk kena me u pa mo
S'kena me u pa mo bashk
Nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas
Nuk kemi me u pa mo

Strofa 3:
E ke mirenjohjen time perjetesisht
Mesova une te ndjej, njesoj si ti
Kam jetuar, kok e kemb dashuruar
Akull shpirti im sot
Se nuk te kam dot

Refreni:
S'kena me u pa mo bashk
Nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas
Nuk kena me u pa mo
S'kena me u pa mo...Bashk
Nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas
Nuk kemi me u pa mo


Ky tekst u dërgua nga Kk.Senorita


Akordet:

Intro: Ebm – F - Bbm (2x)


Chorus 1

Ebm F Bbm Ebm
A te mungon ty fryma ime, siç po mungon mu fryma jote
F Bbm
Veten time e perseris
Ebm F Bbm Ebm
A te mungon fytyra ime, siç me mungon mua fytyra jote
F Bbm
Dhe veten time perseris


Ref.
Ebm F Bbm
S'kena me u pa mo bashk, nuk kena me u pa mo
Ebm F Bbm
Shpirti im e di po plas, nuk kena me u pa mo
Ebm F Bbm
S'kena me u pa mo bashk, nuk kena me u pa mo
Ebm F Bbm
Shpirti im e di po plas, nuk kemi me u pa mo


Chorus 2
E perserita prap veten time, dike si ty, une do kerkoja
Dhe pse e di nuk ka si ti
Dhe beja kot sikur harroja, keputur gjunjet, ecja vazhdoja
Veten time e perseris


Ref.
S'kena me u pa mo bashk, nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas, nuk kena me u pa mo
S'kena me u pa mo bashk, nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas, nuk kemi me u pa mo


Chorus 3
E ke mirenjohjen time perjetesisht
Mesova une te ndjej, njesoj si ti
Kam jetuar, kok e kemb dashuruar
Akull shpirti im sot
Se nuk te kam dot

Ref.
S'kena me u pa mo bashk, nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas, nuk kena me u pa mo
S'kena me u pa mo... bashk, nuk kena me u pa mo
Shpirti im e di po plas, nuk kemi me u pa moFlori Mumajesi
Renditja: Top 200
Publikimi: 02/12/2018
Festivali: Kënga Magjike 2018
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Flori Mumajesi
Orkestrimi: Flori Mumajesi
Produksioni: Threedots


Flori Mumajesi - Plas
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plas".
3. Video është e këngës "Plas", por nuk këndohet nga Flori Mumajesi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (4)

27
31
29
32

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Flori Mumajesi:


Komente 4