Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flori Nazifi - Mos Ik Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  106

Ti sot po shkon,syte ke me lot.
Koha ndaloi,pa ty se eshte shum ftohttt..
A thua se tani gjithcka mbaroi?
Me thua une po iki larg po shkoj .
Une te themm mos ik, se neser do kete drite.
Me thua se tani gjithcka te harroj,
e si me gjysem zemer te jetoj..
Te lutem mos ik.. neser do kete drite
TE DUA me gjith zemer,TE DUA me gjith shpirt
A do te kthehesh sonte,qe neser te kete drite
TE DUA me gjith zemer,TE DUA me gjith shpirt
Te lutem rri dhe sonte,se neser do kete drite.

A thua se tani gjithcka mbaroi?
Me thua une po iki larg po shkoj
Une te themm mos ik, neser do kete drit.
Me thua se tani gjithcka te harroj
e si me gjysem zemer te jetoj..
Te lutem mos ik.. neser do kete drite.

TE DUA me gjith zemer,TE DUA me gjith shpirt
A do te kthehesh sonte,qe neser te kete drite.
TE DUA me gjith zemer,TE DUA me gjith shpirt
A do te kthehesh sonte,se neser do ket driit.

Si mund te te thoja zemer jo MOS IK ..
Jo mos ik ... jo mos ik
Si mund te te thoja zemer jo MOS IK..
Ti jo mos ik , ti jo mos ik.

TE DUA me gjith zemer,TE DUA me gjith shpirt
A do te kthehesh sonte,qe neser te ket driit.
TE DUA me gjith zemer,TE DUA me gjith shpirt
Te lutem rri dhe sonte,se neser do ket driit.


Ky tekst u dërgua nga SARAFlorian Nazifi
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/11/2016
Festivali: Kënga Magjike 2016
Muzika: Alban Kondi
Teksti: Alban Kondi
Orkestrimi: Alban Kondi


Flori Nazifi - Mos Ik
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Ik".
3. Video është e këngës "Mos Ik", por nuk këndohet nga Flori Nazifi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Florian Nazifi:


Komente 0