Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Florian Beqiri

Vendlindja: Shkup  
Mosha: 17 Vjeç
Ditëlindja: 11 Shkurt 2000
Shenja e Horoskopit: Ujori

Këndon kryesisht: Pop

Rryma të tjera: Etnike Popullore

Florian Beqiri është një këngëtar shumë i njohur. Ylli i vogel, i quajtur Florian Beqiri dhe i thirrur Floriani i vogel eshte nje nga kengetret adoleshente me te famshem te Shqiperise,Kosoves e sigurisht Maqedonise.Hobi i tij eshte muzika.Qe nga mosha 5 vjecare ai ka nisur te kendoje.Florian Beqiri jeton ne Shkup. Eshte femija me i vogel ne antaret e shtepise.Ka edhe dy vllezer me te medhenj te cilet gjithashtu kendojne.Ata jane Iliriani dhe Sadiku.Ata mundohen per me te miren per vllackon e tyre me te vogel, Florianin. Floriani, mori famen e tij me nje keng te Ramadan Krasniqit.

Kengetari i vogel nga Shkupi, ka enderr qe nje dite te behet "i madh" ne skenen muzikore. Ne duet me Adrianin shkojne shume bukur dhe kane rrembyer simpatine e te gjitheve me kengen "Ngjyra e kuqe" qe ndezi skenen e "Kenges Magjike" ndersa ne internet theu te gjitha rekordet.

Per nje cast, Adriani dhe Floriani, na perkujtuan ciftin e njohur Usher dhe Justin Bieber ne fillet e karrieres. Nje histori e ngjashme, kur kengetari me fame Usher zbulon Bieber-in ne internet, atekohe ende i panjohur, dhe me pas, nen menaxhimin e Usher, ai u be njeri nder kengetaret e rinj me te njohur ne bote.

Tani, Adrian Gaxha eshte bere menaxher i Florianit te cilin do ta kete nen perkujdesje per 5 vitet e ardhshme. Kurse Floriani simpatik, ka filluar qe tani te rrembeje zemrat e te gjitha femrave dhe pritet te behet nje "Justin Bieber" shqiptar.

Kenga tjeter eshte edhe kjo zemer ku edhe kjo rrembeu zemrat e shikuesve.Gjithashtu tash Floriani ka ardh edhe me kenge solo edhe tash nuk osht me floriani i vogel. Atij ne moshen e adoleshencesh ju ndryshua edhe vokali pak por edhe tash eshte mire, vlen te permendet se i mban shume afer fansat e tij, i do shume dhe mundohet per ti ktheje çdo here mesazhe.

Floriani ka lansuar shum kenge si: "Oj ti qik", "Welcome to Prishtina", "E di qe don", "Syn syn", "hey zemer", "fajin ma dhe". Se fundmi vjen me nje kenge te re e cila quhet *HELEM*.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  Agnnesa  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1419

  • Florian Beqiri ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Florian Beqiri »
teksteshqip.com © 2007 - 2017