Më mbaj mend (për 1 muaj)

Florian Beqiri & Ylber Aliu - Mërzia Gurbetit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

(Ylber)
Nshtëpin ton shum kohë gzim nuk ka
Nsofër kemi gjithmon një vend that
Lokës syt nga lot sju kan tha
Baba shpirt po lutet me tpaa

(Floriani)
Edhe un njejt mërzinë e kam
Shkun shum vite vendlindjen pa e pa
Për Çdo dit zemra ka mërzi 2X
Ah ksaj loke hakut sa i kam hy

(Ylber)
Hajde vlla tpret vendlindja jote
Mos e le vet nanën më tmir në bote
E din Zoti mallin sa e kam 2x
Mërzia e gurbetit kujt mos i raft

(Floriani)

Hajde vlla tpret vendlindja jote
Mos e le vet nanën më tmir në bote
E din Zoti mallin sa e kam 2x
Mërzia e gurbetit kujt mos i raft


Ky tekst u dërgua nga Agron Ademi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Florian Beqiri & Ylber Aliu - Mërzia Gurbetit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mërzia Gurbetit".
3. Video është e këngës "Mërzia Gurbetit", por nuk këndohet nga Florian Beqiri & Ylber Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Florian Beqiri:


Komente 0