Më mbaj mend (për 1 muaj)

Florinda Gjergji & Ndrek Gjergji - Lule Te Bukura Sjell Pranvera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Gurre dashnije je o vashe per mue
je burim i lumtunis
or't ma t'buk'ra me ty kam kalue
n'krah't e tu tuj u molis.

Ref.: Oh sa and'rra, sa kujtime
ka prej tejet zemra ime
qe na lidhen mos me u nda
syni i han's veç i ka pa.

Lule t'buk'ra sjell pranvera
bashk me ty dhe g'zime t'tjera
dalim fushash me i shijue
un me ty e ti me mue.

Sonte hana djal asht tuj m'diftue
per shum' t’ri si un me ty
ndoshta me zili asht tuj shikjue
pse s’ka shok n’dashni me shfry

Ref.: Oh sa and'rra, sa kujtime etj.

Qifte t'buk'ra sonte paskan dal'
pa zili rrin tuj shikjue
kah sho-shojt i flasin t'amblat fjal'
t'lum' si sot gjithmon' me shkue.

Ref.: Oh sa and'rra, sa kujtime etj.Nuk kemi video për këtë këngë.
Florinda Gjergji & Ndrek Gjergji - Lule Te Bukura Sjell Pranvera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule Te Bukura Sjell Pranvera".
3. Video është e këngës "Lule Te Bukura Sjell Pranvera", por nuk këndohet nga Florinda Gjergji & Ndrek Gjergji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Florinda Gjergji:


Komente 0