Flurim Susuri (Luli)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Emri i Vërtetë:
  • Flurim Susuri
  • Vendlindja:
  • Zhur 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Flurim Susuri (Luli) është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Lul Susuri është i lindur në Zhur të Prizrenit, në një familje me traditë të hershme muzikore, gjyshi Abdurrahmani ka qenë këngëtar dhe tekstshkrues, i ati Naseri, muzicient i shkolluar, arsimtar muzike, për 10 vite ishte instrumentist në Ansamblin SHOTA në Prishtinë. Xhaxhai i tij i ndjerë, Ferizi (Dëshmor i Kombit) ishte kitarist shumë i talentuar dhe disa antarë tjerë të familjes i kishte muzicientë të shkëlqyer. Ka mbaruar shkollën e mesme të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Mursel Zymberi

Titi

Sokol Matoshi

Naim Sogojeva (Nimi)

Faton Sofra

Arlind Zeqiri

Biti Dragusha

Gjani Albanianstar

Alban Feka

Habil Hoxha


Tags: Flurim Susuri, Luli, Vellezerit Susuri, Lul Susuri

Krijo Një Kartolinë