Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Familjen

Nënë E Baba

Mos mendoni,
Qe dashurine
Qe kam per ju,
Ne leter po ua shkruaj.

Dashuria ime per ju,
Eshte e papershkruar,
As yjet ne qiell,
Nuk me mjaftojne t'iu them:
- Ju dua.

Ju me rritet mua,
Ju u kujdeset per mua
Si dhe me edukuat.

Si t'ua shperble
Kete gje une,
Minutat qe kaluat pran meje,
Dhe qe jeni duke i kaluar tani.

- poezi nga Flutra Sllamniku


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  6


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet