Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flutura Açka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  41
 • Vendlindja:
 • Elbasan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Hollandë 
 • Mosha:
 • 55 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Flutura Açka është një poete e njohur. Flutura Açka lindi në qytetin e Elbasanit, më 1966. Është poeteshë, shkrimtare dhe botuese shqiptare. Është diplomuar për Statistikë në Fakultetin e Ekonomisë në Universitetin e Tiranës më 1988 dhe për Gjuhë-Letërsi më 2001 në Universitetin e Elbasanit. Pas studimeve universitare, punoi për disa vite si gazetare dhe më pas administratore dhe redaktore e botimeve në shtëpi botuese. Më 2001, bashkë me të shoqin e saj holandez, ngriti shtëpinë e ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Silvana Berki

Lola Shehi

Mimoza Leskaj

Irma Kurti

Rabije Bytyqi

Anila Varfi

Xheva Salihaj

Keze Kozeta Zylo

Drita Fejza

Lediana Kapaj

Tags: Flutura Açka, Flutura Acka


Komente mbi këtë artist