Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fortesa Citaku - Te Pishina Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Deri dje, deri dje
Qe sezoni i shirave
Zemra ime lahej qdo nate
Ne pishinen e loteve.

Hipi ne tavan
Vetem numri i shoqeve
Nisi t'me mungoje
Nje vardisje e lehte e meshkujve.

Ti u lajmerove
Sikur librin me lexove
Ca sinjale mi dergove
E disponimin ma shpetove.

Paradite bisedove
E kah mesdita me kendove
E pasdite ca takime
Mu te pishina i caktove

Kafe, llafe te pishina
Rane sikur apaurina
Kafe, llafe te pishina
Si apaurina rane.

Taketuke, taketuke,
Taketuke ti u mbushe.

Nje vogelushe ska me
Deshiren per nikotine
Te pishina gjeti dashurine.

Nje vogelushe ska me
Deshiren per nikotine
"ska" nikotina te pishina.


Ky tekst u dërgua nga Lole


Nuk kemi video për këtë këngë.


Fortesa Citaku
Publikimi: 20/11/2008
Festivali: Kënga Magjike 2008
Muzika: Enis Presheva
Teksti: Aida Baraku
Orkestrimi: Enis Presheva


Fortesa Citaku - Te Pishina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Pishina".
3. Video është e këngës "Te Pishina", por nuk këndohet nga Fortesa Citaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0