Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fortesa Citaku - Rolet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Rolet ...

Prehje nuk mund te gjej' ...
Ndergjegjja po me bren' ...
Nga momenti kur ne u ndam' ...
Ti ne njeren ... un' ne tjetren ane' ...

Pik'pytje pa kufi ...
Pergjegjjet nuk i di ...
A thua efekt sa kan ? ...
Ato fyrje qe n'afekt i tham ...

Dua pajtimin ! ...
Ti nd'rrojm ne rolet ... kendveshtrimin ...
Ti ne vend timin ...
Un' ne vendin tend ...

Ti ne rolin tim, e ...
Un' ne rolin tend ...
Ta shohim njeri tjetrin ...
Nga nje tjeter kend ...
Dihet çdo njeri gabon ...
Heret a von' ...
Me ket dashuria ...
Jo ! ... nuk perfundon ! ...

Ti ne rolin tim, e ...
Un' ne rolin tend ...
Ti shohim pakez gjerat ...
Nga nje tjeter kend ...
Nese tjetrin e kupton ...
Heret a von' ...
Dashuria ne fund ...
Triumfon ! ...


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 19/11/2009
Festivali: Kënga Magjike 2009
Teksti: Mithat Sadiku


Komente 0


Fortesa Citaku - Rolet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rolet".
3. Video është e këngës "Rolet", por nuk këndohet nga Fortesa Citaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.