A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fortesa Hoti
  • Origin:
  • Köniz 
  • Age:
  • 27
  • Birthday:
  • 6 May 1991
  • Zodiac sign:
  • ♉ Demi
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  14
Music genres: Pop

Fortesa Hoti is a popular singer. Fortesa është një këngëtare e re shumë e talentuar. Ajo këndoi si e vogël në shumë festivale.

Në Qershor 2002, Fortesa Hoti merr pjesë në PoliFest Kids 2002 me këngën "Ne Peshkime".

Në Qershor 2008, Fortesa Hoti merr pjesë në Polifest 2008 me këngën "Zëri Yt", e cila u mirëprit nga publiku dhe u kërkua shume nëper radio stacionet kombëtare.

Në Maj 2009, Fortesa Hoti merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Me Syte Mbyllur", të punuar nga Shpëtim Saraçi, me të cilën u nominua në kategorinë "Best New Artist".

Në Nëntor 2009, Fortesa Hoti merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Tingujt e Vetmise", të punuar nga Shpëtim Saraçi me të cilën hyri në gjysëm finale.

Në Nëntor 2010, Fortesa Hoti merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Akull", ku pati mjaft sukses pasi qe arriti deri ne gjysme-finale,ne naten finale u nominua per çmimin "Best Vokal" dhe u vleresua me 108 pikë vleresuar nga vete artistet pjesmarres te ketij festivali duke zene keshtu vendin e 29-të.

Në vitin 2011, me këngën "Akull", Fortesa Hoti merr pjesë në VFM 2011, ku u nominua per çmimin "Best New Artist", dhe ne Netët e Klipit Shqiptar 10, me nje videoklip te xhiruar nga videoproduksioni Pulla.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  Annonim  


More news about Fortesa Hoti »




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019