Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Fortesa Hoti - Tingujt e Vetmise  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

24/11/2009

2009-11-24T14:33:58+00:00

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2009
1.
Dua qe tja gris zemres vetmine
akujt brenda meje do ti shkrij
s’dua me mengjeze bosh pa ty

Te marr une arratine
ne rruge pa kthim
s’do te kem me sy te lagur
do te shoh ty
dhe dimrin do perqesh ne krahet e tu.

2.
Ne zemren tende une do te ndaloj
e tingujt e vetmis do ti largoj
do te them pa fjale
se po jetoj

Ref.
Eja me merr te jem me ty
te rrahin zemrat vec ne nji
eja ulu si dielli te me ndezesh
te me djegesh.
Merrem me vete kudo shkon
kjo dashuri pa ty sjeton
krahet shterngoj rreth meje ti,
te ndjej se jemi dy.

3.
Zemer s’po te ndjej e jam e ftohte
acaret perreth meje po vallzojn
nuk kam pran zjarrin tend
ti shkrij me dore

4.
Pas xhamit te kesaj dhome nuk shikoj
rreth meje copa akujsh gjen kudo
se kam jo frymen tende
ti largoj...

Ref.
Eja me merr te jem me ty
te rrahin zemrat vec ne nji
krahet shterngoj rreth meje ti,
te ndjej se jemi dy.

bridge.
Ne zemren tende do te ndaloj
E tingujt vetmise do tia largoj...

Ref.
Eja me merr te jem me ty
te rrahin zemrat vec ne nji
krahet shterngoj rreth meje ti,
te ndjej se jemi dy.
Une e ti...
nananananaa
une e ti.....

bridge.
Ne zemren tende do te ndaloj
E tingujt vetmise to tia largoj...


Ky tekst u dërgua nga Arbi
Më Shumë Këngë Nga Fortesa Hoti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet