Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fortesa Hoti - Akull Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Str 1.
Une dhe ti ne nje hapesire
Bosh dhe pa deshire
Ku heshtja flet
Ne te dy k’te nate po rrime
Jam vetem une
Je vetem ti
Nje moment trishtimi thyhet
Me rikthen ne kohe tek ty
Ne tani jemi huaj dhe asgje
Te doja te doja te doja…..

Ref.
Fjalen ftohte
Cdo mengjes ti thjesht e flet “te dua”
Une dhe ti
Jemi bashke po jemi te huaj
Ti nuk do
Ose ndoshta ti nuk di te duash
Ne te dy
Jemi bashke po jemi te larguar…..
Str 2.
Koha e pa jete ka ngrire
Nuk ka asnje ngjyre
Vetem zbrazeti
“Inercia” flet te rrime
jam vetem une
je vetem ti…..
Nje moment trishtimi thyhet
Me rikthen ne kohe tek ty
Ne tani jemi te huaj dhe asgje
Te doja te doja te doja…..

Ref.
Fjalen ftohte
Cdo mengjes ti thjesht e flet “te dua”
Une dhe ti
Jemi bashke po jemi dy te huaj
Ti nuk do
Ose ndoshta ti nuk di te duash
Ne te dy
Jemi bashke po jemi te larguar…..


Ky tekst u dërgua nga ArbiFortesa Hoti
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/11/2010
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 10
Festivali: VFM 2011
Festivali: Kënga Magjike 2010
Video Produksioni: Pulla


Fortesa Hoti - Akull
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Akull".
3. Video është e këngës "Akull", por nuk këndohet nga Fortesa Hoti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fortesa Hoti:


Komente 0