A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Françesk Radi

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  48
(1950-2017)  
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Françesk Radi is a popular singer of Easy Listening music. Françesk Radi kreu Liceun Artistik dhe më pas Akademinë e Arteve Tiranë. Për një periudhë të gjatë kohe ka punuar në Estradën e Shtetit me instrumentin e kitarës, por njëkohësisht dhe si kantautor. Në vitin 1992 ai ka filluar punë në Radio Tirana si solist, instrumentist, gjatë kësaj kohe ka kompozuar dhe kënduar shumë këngë në festivalet e ndryshme. Në fillimet e tij me krijimtarinë muzikore solli për publikun këngët “Adresa” dhe “Biçikleta”, dh...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Rozana Radi

(His niece)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Dashnor Diko

Kujtim Prodani

Kozma Dushi

Leonard Bombaj

Sherif Merdani

Qemal Kertusha

David Tukiçi

Tonin Tershana

Gezim Cela

Nazmi Belica


Tags: Françesk Radi, Francesk Radi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019