Më mbaj mend (për 1 muaj)

Francesk Radi & Mariza Ikonomi - Telefonate Zemrash Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32

Sot ke ditelindjen bija ime
por une jam larg e nuk vij dot
Ne çast me celin plot urime
ç'te flas me pare ne telefon

Kujtoj me mall diten kur linde
çastin kur vura emrin tend
kur te quajta Saranda,
si ty i bukur eshte ky vend,
sa ky qytet te rrosh ti Sara
lotet si deti Jon.

Tani qe flas me ty o babi
ne duar mbaj fotografin
Bashke me ne eshte edhe mami
me puth ajo me puth dhe ti

Zerin degjoj ne telefon,
se si me duket nuk e di!
Prap me puth, me perqafon
tamam si ketu ne fotografi
Kur ta mbyllesh telefonin
une do te degjoj perseri!

A mund tja shuajme diellit ate zjarre?
A mund ta shterrim nje oqean?
Ashtu nuk treten ndjenjat e tyre
le te jene sado larg!

Nje dite do kthehem perseri
dhe bashke do te jemi ne te tre
do te bejme fotografi
me ngjyra malli do te jene!
Nje premtim do bejne syte
ndarje me asnjehere!

2x
A mund tja shuajme diellit ate zjarre?
A mund ta shterrim nje oqean?
Ashtu nuk treten ndjenjat e tyre
le te jene sado larg!


Ky tekst u dërgua nga Admir

Francesk Radi & Mariza Ikonomi - Telefonate Zemrash
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Telefonate Zemrash".
3. Video është e këngës "Telefonate Zemrash", por nuk këndohet nga Francesk Radi & Mariza Ikonomi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0