Më mbaj mend (për 1 muaj)

Francesk Radi - Mora Mandolinen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Mora mandolinën dola në oborr
O moj vajzë e vogël pse ma bën me dorë

Vaj, vaj, vaj gishtat me kajmak
O moj vajzë e vogël ç'na bëre merak

Mora mandolinën dola në sokak
O moj vajzë e vogel pse na bën merak

Vaj, vaj, vaj gishtat me kajmak
O moj vajzë e vogël ç'na bëre merak

Mora mandolinën dola në çarshi
O mor djalë i vogël pse ma bën me sy

Vaj, vaj, vaj gishtat me kajmak
O moj vajzë e vogël ç'na bëre merak
Françesk Radi
Publikimi: 01/12/1995
Festivali: Festivali i 34-të në RTSH
Orkestrimi: Françesk Radi
Popullore Beratase


Francesk Radi - Mora Mandolinen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mora Mandolinen".
3. Video është e këngës "Mora Mandolinen", por nuk këndohet nga Francesk Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0