Më mbaj mend (për 1 muaj)

Francesk Radi - Ere Vere Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Te gjeja shpesh ne faje
dhe te mbaja prap ne krahe...
Por vertet erdhi nje nate,
ne ndjenim ftoht edhe pse bashk...
Aroma jote sot vjen
e me sjell kaq emocion,
nga vetmia po me zgjon
me dergon ne tjeter bote!
Me vjen ajo ndermend
me ate shtat zambak te bardh
ne krevat ne flisnim bashk
mes emocionesh te pa faj!
E zbuloja me mbulonte
asaj nate ne mekat,
plag e vjeter zgjohet sot
vjesht e maj ne zemren tone...

E urreja, e pelqeja
prane e pata dhe sa larg,
ajo tretej ne mesnat
dashuri e plage bashke!

Sa e doja, e largoja
ja besoja ato lot,
mbeti iluzion i kot
ajo mua m'tradheton!!!

Te gjeja shpesh ne faje
dhe te mbaja prap ne krahe...
Por vertet erdhi nje nate,
ne ndjenim ftoht edhe pse bashk...
Aroma jote sot vjen
e me sjell kaq emocion,
nga vetmia po me zgjon
me dergon ne tjeter bote!

E urreja, e pelqeja
prane e pata dhe sa larg,
ajo tretej ne mesnat
dashuri e plage bashke!

Sa e doja, e largoja
ja besoja ato lot,
mbeti iluzion i kot
ajo mua m'tradheton!!!


Ky tekst u dërgua nga  bzzzz

Francesk Radi - Ere Vere
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ere Vere".
3. Video është e këngës "Ere Vere", por nuk këndohet nga Francesk Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0