Më mbaj mend (për 1 muaj)

Françesk Radi - Kur Degjojme Zera Nga Bota Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  8

Mora shokët shkuam në park
Ishte mbrëmje, kishte qetësi
Me kitarën ulur tek një stol
Nis një këngë me shokët e mi
Por dhe zëri s’ishte i lirë
Dhe kitara nuk binte lehtë
Më thanë shokët
Ç’farë ke ti kët’ natë
Mos në zemër diçka
Tiiii na mbaaaaaaan

Diçka kam që dua t’u them
Jo asgjë në zemër nuk mbaj
Në Vietnam o shooook
Bombarduan praap sonteeee
Shqetësimin toooooon
Në kitarë ta këndooooojm’

Merr kitarën shokët më thanë
Heshtja parkut ton’ nuk i shkon
Bombat që sot bien diku larg
Flakë ndezin dhe këngën tek ne
Për ç’do ditë ne lufta na sjell
Më pak heshtje, më shumë mendim
Ti kitara jonë sot këndooo
Të kendosh për ne dhe për ataaa

Kënga jonë ngrihet më lart
Sa shqetësime ajo bashkon
Në këtë mbrëmje në park,
Me shqetësim bie kitara
Në ç’do tingull të saj
Zëri ynë sot kumbooooon
Në kët mbrëmje në paaaark
Me shqetësim bie kitara
Në ç’do tingull të saaaaj


Ky tekst u dërgua nga Pierre-Pandeli SimsiaFrançesk Radi
Publikimi: 01/12/1972
Festivali: Festivali i 11-të në RTSH
Muzika: Françesk Radi
Teksti: Sadik Bejko
Orkestrimi, Gaspër Çurçia


Françesk Radi - Kur Degjojme Zera Nga Bota
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Degjojme Zera Nga Bota".
3. Video është e këngës "Kur Degjojme Zera Nga Bota", por nuk këndohet nga Françesk Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0