Më mbaj mend (për 1 muaj)

Francesk Radi - Biçikleta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  38

Oh sa prita une tek ura
por jo sndale ti asnjehere
si stu prish kjo bicikleta
qe te ecje ti vec njehere

mbi ure qendroj
po preeeees
nje zile te degjoj
dhe ja tej kthese po
tingelloooooooon

jo ti nuk je por une gaboj
se kuptoj pse syte e tu
i kerkoj ne cdo mimoze
ja tej ne kthese u duke ti
sa cudi pse valle une
ty te ngaterroj me cdo njeri

ja mbi ure u duke ti
ne startin tone
te dashurise
nuk e di pse heshta une
kur bicikleta tu prish ty

me erdhe prane
si mik i vjeter
dhe me the a mundesh ti
valle te me ndihmosh

e solle lumturine ti ktu
mbi ure me biciklete
dashurine e vertete
muzgu aty na gjeti ne
sa gezim kur syte tane
u ndricuan me neon

e solle lumturine ti ktu
mbi ure me biciklete
dashurine e vertete
muzgu aty na gjeti ne
sa gezim kur syte tane
u ndricuan me neonAkordet:

Capo 3
Em A C D
Em A C
-Keshtu vazhdon gjate gjithe kengesFrançesk Radi
Publikimi: 25/04/1972
Muzika: Françesk Radi
Orkestrimi: Françesk Radi
Fituese E Çmimit Të Parë Të Anketës Muzikore, Prill, 1972


Francesk Radi - Biçikleta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Biçikleta".
3. Video është e këngës "Biçikleta", por nuk këndohet nga Francesk Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0