Më mbaj mend (për 1 muaj)

Françesk Radi - Kartolina Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Viti i Ri nëpër vitrina
Si ndër zemra vezullon
Para festës kartolina
Për tek unë fluturon

Kush e shtyn të fluturojë
Do ta gjej tek shkrimi i saj
Ajo vetë do ma tregojë
Kur në dorë do ta mbaj

Venë e vinë kartolinat
Ç’do adresë një lumturi
Por unë them nuk ka si imja
Ja ma solli Viti i Ri

Kush e shtyn të fluturojë
Do ta gjej tek shkrimi i saj
Ajo vetë do ma tregojë
Kur në dorë do ta mbaj
Françesk Radi
Publikimi: 26/12/1968
Muzika: Kastriot Gjini
Teksti: Agim Shehu
Orkestrimi: Françesk Radi


Françesk Radi - Kartolina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kartolina".
3. Video është e këngës "Kartolina", por nuk këndohet nga Françesk Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0