Më mbaj mend (për 1 muaj)

Françesk Radi - Kur Kendon Kitarra Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Se dashuria është si loti
Mall e gaz e brenge
Që s’lind së koti
Lind si një këngë e bukur

Kur këndon kitara, kitara, kitara,
Kitarë moj kitarë,
Thonë, thonë, thonë,
Se nga shpirti I vajzës
Këngën ke marrë

Shkëlqen plot ngjyra dashuria
Ndodh edhe që shuhet
Por prap mbeten
Gjurmët e saj si pasqyrë,

Kur këndon kitara,
Kitarë moj kitarë,
Thonë, thonë, thonë,
Se nga shpirti I vajzës
Këngën ke marrë
Françesk Radi
Publikimi: 08/01/2021
Muzika: Kastriot Gjini
Teksti: Kastriot Gjini
Orkestrimi: Françesk Radi


Françesk Radi - Kur Kendon Kitarra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Kendon Kitarra".
3. Video është e këngës "Kur Kendon Kitarra", por nuk këndohet nga Françesk Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0